maroun
26 اسفند 1401 - 17:27

امام جمعه موقت اراک: غربی‌ها از توافق ایران و عربستان وحشت‌زده شده‌اند

امام جمعه موقت اراک با بیان اینکه غربی‌ها از توافق ایران و عربستان وحشت زده هستند، گفت: استکبار جهانی چشم دیدن استقلال جمهوری اسلامی ایران را ندارد.

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، حجت‌الاسلام قاسم عبدالهی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه در مصلی بیت المقدس اراک با اشاره به فرا رسیدن سال جدید و بهار طبیعت اظهار داشت: عید به معنای جاری بودن رحمت و عظمت خداوند متعال است و به معنای عبرت گرفتن از بهار طبیعت است که خداوند چگونه حیات را به طبیعت باز می‌گرداند و زنده می‌کند، دید و بازدید و صله رحم در ایام نوروز و دستگیری نیازمندان ضرورت دارد و نیاز است در این ایام صرفه جویی مد نظر قرار گیرد. 

وی با بیان اینکه ماه مبارک رمضان ماه مغفرت، رحمت، برکت الهی است افزود: خداوند ایام با فضیلت ماه مبارک را برای کمال، سعادت و تکامل انسان‌ها قرار داده است و بر دستگیری و کمک به نیازمندان در این ایام تاکید داشته است بناراین نیاز است در حد بضاعت خود به اطعام نیازمندان و هدیه دادن به دیگران پرداخته شود. 

امام جمعه موقت اراک تصریح کرد: روزه‌داری علاوه بر اینکه اینکه انسان را پاک و منزه می‌دارد آثار مادی، معنوی، روحی و روانی بسیاری برای افراد دارد، روزه‌داران واقعی در قیامت مورد مغفرت و آمرزش قرار می‌گیرند و افرد روزه‌دار در قیامت عطش نخواهند داشت. 

عبدالهی عنوان کرد: سیاست فعال دولت سیزدهم در عرصه خارجی سبب شکل گیری توافق سه جانبه بین ایران، عربستان و ناظر چینی شد هرچند از اینگونه توافقات در طول تاریخ انقلاب بسیار وجود داشت اما مهم‌ترین اصل وفادارای طرف‌های خارجی به عهد و پیمان خود است، ایران اسلامی با تاکید رهبر انقلاب اسلامی به غیر از کشورهای فاسد، ظالم و رژیم جعلی صهیونیستی با کشورهای دیگر به ویژه کشورهای اسلامی ارتباط برقرار خواهد کرد به طور حتم این توفیقات برکات زیادی به همراه خواهد داشت. 

وی با بیان اینکه غربی‌ها از توافق ایران و عربستان وحشت زده هستند، گفت: استکبار جهانی چشم دیدن استقلال جمهوری اسلامی ایران را ندارد و از این موضوع هراس دارد به  طوری که استقلال و ارتباط ایران با دیگر کشورها او را خشمگین کرده و نمی‌خواهند ایران قوی محقق شود بنابراین با استفاده از هر بهانه به دنبال تخریب و ماجراجویی علیه ایران هستند. 

امام جمعه موقت اراک با ابراز امیدواری از سیاستی که دولت در امور خارجه و سایر امور در پیش گرفته است، بیان کرد: عربستان نیازمند توافق با ایران است و ایران هم از این توافق و رابطه با کشورهای اسلامی استقبال می‌کند هرچند جمهوری اسلامی ایران در ارتباط با کشورهای دیگر به هیچ عنوان از اصول مسلم خطوط قرمز خود عقب‌نشینی نمی‌کند و بر ارزش‌‌ها و آرمان‌های نظام اسلامی خود پایبند است. 

انتهای پیام/711/.

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1097930